Povijesni razvoj Osnovne glazbene škole tekao je još od 12. svibnja 1972. godine kada je pri Radničkom sveučilištu Ogulin počeo s radom Tečaj osnovnog glazbenog obrazovanja za učenike nižeg uzrasta ogulinskog područja. Reorganizacijom mreže osnovnih škola općine Ogulin glazbeno obrazovanje, kao svoju djelatnost, dobiva Odlukom općinskih struktura Osnovna škola Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin (tada Osnovna škola Jure Kaurić) od 1. rujna 1978. godine.

Od 2011. godine, a prema Rješenju MZOS od 27. svibnja ogulinska glazbena škola ostvarila je svoju samostalnost i dobila ime Osnovna glazbena škola pri Osnovnoj školi Ivane Brlić Mažuranić Ogulin.

Interes roditelja i učenika za pohađanje Glazbene škole u Ogulinu vrlo je velik te broj upisanih u proteklom periodu premašuje 100 učenika na odjelima za gitaru, klavir i harmoniku. U sklopu škole djeluje tamburaški orkestar i zbor, a dio učenika također se opredjeljuje za izbornu nastavu skupnog muziciranja.

Povodom obilježavanja 40 godina rada Osnovne glazbene škole 2018. godine izdana je Fotomonografija Glazbene škole koju su priredili učitelji glazbene škole s ravnateljicom Anđelkom Salopek.

Glazbena škola iznimno je ponosna na svoju koncertnu djelatnost kojom se trudi podići kvalitetu kulturnog segmenta života grada Ogulina i njegovih građana. Tako u njenom koncertnom kalendaru možete pronaći koncerte filmske glazbe „Filma“, „Božićni koncert“ poseban po tome što se tradicionalno održava u crkvi bl. Alojzija Stepinca i crkvi sv. Križa te „Glazbeni vrt“ – završni koncert/promenadu. Isti je zamišljen kao druženje nastavnika, roditelja i svih ostalih posjetitelja uz cjelovečernji koncertni program smješten u bajkoviti krajobraz ogulinskog parka Đulin vrt (park izviđača) te popraćen profesionalnom audio/video/light produkcijom.

Pored navedenih nastupa treba spomenuti i animacijske koncerte za upis novih učenika, nastupe povodom događanja iz kalendara Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić Ogulin (Lidrano, Valentinovo, natjecanja, paljenje adventskih svijeća, Ogulinski festival bajke,…) te interne produkcije klasa nastavnika.

U 2022. godini Tamburaški orkestar Glazbene škole je 3. travnja 2022. godine na županijskoj smotri dječjeg folklora u Zorin domu ostvario izvrstan uspjeh te su se s dječjim ansamblom KUD-a Klek Ogulin plasirali na državnu smotru Vinkovačke jeseni. Kroz 2022. godinu sudjelovali su na smotrama tamburaša na Pašmanu, Sibinju, Kraljevici, Bosiljevu, a u kolovozu 2022. bili su u Makedoniji, Ohrid.

DJELATNICI - GLAZBENA ŠKOLA
Danijel Vučić - voditelj glazbene škole , solfeggio
Linda Primožić Kinda gitara
Zoran Šćekić gitara
Domagoj Vuković gitara
Pavle Jovanović gitara
Željko Špoljarić klavir
Goran Kosanović klavir
David Grdić klavir
Bartol Buljan harmonika
Vlado Tvrdovski harmonika

Program koncerta povodom Dana škole 18.4.2023.

Pogledajte izvrsne izvedbe učenika Osnovne glazbene škole pri OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin povodom Dana škole i 45.godina rada Osnovne glazbene škole pri OŠ Ivane Brlić -Mažuranić Ogulin.Bravo za sve učenike i učitelje!