Lidrano-Tomislav Cindrić

Autor: Tomislav Cindrić, 15. 6. 2011.

Kao i svake tako se i ove godine u mojoj školi organiziralo takmičenje „LIDRANO 2011. Bila je to prilika da učenici pokažu svoje sposobnosti u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu. Takmičenje je održano 28.01. u školskoj športskoj dvorani među tridesetak sudionika. Prijavio sam se sa pjesmom Miroslava Krleže „Ni med cvetjem ni pravice“. Kao prošle tako sam i ove godine pobijedio  i plasirao se na područni „LIDRANO“ koji se održao 7.2. u Plaškom. Žarko sam želio da i ovdje pobijedim i predstavljam svoju školu na županijskom „LIDRANU“ koje se je održalo 24.2. u kazalištu Zorin dom u Karlovcu. Tu sam se našao prvi put. Ambijent prekrasan. Snima i televizija. Dvorana je bila skoro popunjena, ulog je velik, tko ovdje pobjedi ide na državno prvenstvo. Nije to mala stvar.

Nastupao sam peti po redu, eh, kad bi bar sve bilo za pet. Trema me je držala samo do trenutka kada sam izašao na pozornicu. Cijelo vrijeme bodrio me  i savjetovao moj profesor Ratko Ivčević. Bio sam zadovoljan sa svojim nastupom. Sada je trebalo pričekati proglašenje pobjednika. U trenutku kada je pročitana pobjednička pjesma Miroslava Krleže bio sam neizmjerno sretan jer je to značilo da sam pobijedio i da ću zastupati svoju školu na državnom takmičenju. Ta pobjeda i plasman na državno takmičenje je veliki uspjeh za mene i za moju školu. Državni „LIDRANO“ održan je u Šibeniku od 10. Do 12.04. Put do Šibenika kao i trodnevni boravak u hotelskom naselju „SOLARIS“ za mene je bio nezaboravan doživljaj. Ukupno je bilo blizu tisuću sudionika. Vidio sam dosta poznatih osoba naše glumačke i pjevačke estrade. Svoj nastup imao sam već prve večeri. Bilo je dobro. Mnogi su mi prilazili i čestitali. Drugi i treći dan pratio sam nastupe ostalih sudionika. Moram reći da je bilo dosta teških i vrlo kvalitetnih izvedbi. U pauzama nastupa družio sam se sa mnogim sudionicima gdje sam stekao nove prijatelje. Možda se negdje sretnemo kao srednjoškolci.

Što reći na kraju? Ove priče ne bi bilo da mi moj nastavnik nije dodijelio pjesmu velikana hrvatske književnosti Miroslava Krleže, a koja je uz to i vrlo znakovitog sadržaja. Na tome i svemu ostalom iskreno se zahvaljujem.