Datum objave: 2. svibnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

U sklopu projekta Hrvatskih šuma „Škola u šumi – šuma u školi“ u utorak, 30. travnja 2024.g. djelatnici Uprave šuma Podružnica Ogulin i HŠD ogranak Ogulin, učenicima 1.a i 1.b razreda OŠ „Ivane Brlić Mažuranić“ održali su radionicu na temu „Šume u Hrvatskoj“ u učionici na otvorenom u Parku izviđača.

Predavači su učenicima na zanimljiv način prezentirali šumu kao naše veliko nacionalno blago. Zahvaljujući mami naše Vide, 1.b, Marijani Baričević upriličen je naš poučni susret i radionica sa predavačima, Danielom Cetinjanin i Vedranom Luketićem.
Svaki učenik dobio je sadnicu jele iz Rasadnika Oštarije, UŠP Ogulin i prigodni poklon. Svi su dobili zadatak da sadnicu jele posade u teglu kod kuće, brinu se o njoj i okite u vrijeme Božića.
Danas , u učionici na otvorenom, dobili smo uputu da i mi ,svi zajedno, šumari i djeca, moramo čuvati šume, naše nacionalno blago.