Svečanost otvorenja staklene vitrine sa slikom Viktora Ružića

Autor: Unknown , 11. 5. 2011.

Na mjestu nekadašnje rodne kuće Ivane Brlić-Mažuranić, današnje zgrade Uprave šuma Ogulin, na inicijativu Ljiljane Ivković, u četvrtak 5. svibnja, svečano je otkrivena staklena vitrina sa slikom Viktora Ružića "Rodna kuća Ivane Brlić-Mažuranić".

Svečanost otkrivanja staklene vitrine upotpunili su mnogobrojni uzvanici kao što su gradonačelnik Nikola Magdić, inicijatorica ovog projekta, Ljiljana Ivković, predsjednica Matice Hrvatske ogranka Ogulin, Višnja Lipošćak, upravitelj Uprave šuma Ogulin, Mladen Stipetić  te Matilda Ružić, praunuka Ivane Brlić-Mažuranić.

Svečani program upotpunili su učenici, članovi Školskoga zbora Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić pjesmom ″Hvala Ti, hvala, Ivano″, Tomislav Cindrić recitacijom pjesme Miroslava Krleže ″Ni med cvetjem ni pravice″, učenici Prve osnovne škole Ogulin, djeca iz dječjih vrtića Josipdol i Bistrac te Društva Naša djeca Ogulin.