Proslavljen Dan škole 2011.

Autor: Unknown , 27. 4. 2011.

U ponedjeljak, 18. travnja 2011. godine, učenici i djelatnici Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić proslavili su 120 godina od izgradnje zgrade Škole, dvadeset godina od preimenovanja Škole u Osnovnu školu Ivane Brlić-Mažuranić i Dan Škole, dan na koji je u našem gradu rođena slavna spisateljica, po kojoj je Škola dobila ime, prozvanom hrvatskim Andersenom – Ivana Brlić-Mažuranić.

Na svečanoj sjednici, održanoj u dvanaest sati u učionici za glazbenu kulturu, učiteljica Anđelka Salopek upoznala je prisutne goste s mnogobrojnim događanjima kroz proteklih dvadeset godina djelovanja Škole, a ravnateljica Marija Lovrić je istaknula:„Uz matičnu, u Školi djeluju tri područne škole – Kučinići, Jasenak i Drežnica i Osnovna glazbena škola. Broj učenika u matičnoj školi je 433,  u Kučinićima 64, u Jasenku 9, a u Drežnici 25, što znači da imamo ukupno 534 učenika, od toga 254 učenika razredne nastave i 245 predmetne, u 31 razrednom odjelu. Unutar  Škole djeluje i Osnovna glazbena škola koja broji 62 učenika u 3 razredna odjela. S njima radi 84 djelatnika“,  naglasila je Marija Lovrić te dodala da je ova školska godina započeta s tri razredna odjela manje nego prethodnih godina i to za jedan kombinirani odjel u Područnoj školi Drežnica, jedan  kombinirani razredni odjel u Područnoj školi Jasenak, te jedan  razredni odjel matične škole u predmetnoj nastavi (5.razred).

Svečanoj sjednici prisustvovali su, čestitavši tri obljetnice Škole, Željko Šančić, pročelnik Ureda za prosvjetu, kulturu, sport, tehničku kulturu i informiranje Karlovačke županije, njegova suradnica Draženka Silba Ljubenko, Nikola Magdić, gradonačelnik, Tone Radočaj, dogradonačelnik, Tomislav Rogić, župnik i dekan ogulinski, Zvonko Ranogajec, ravnatelj Prve osnovne škole, predstavnici Učeničkog doma, Obrtničke i tehničke škole, Gimnazije Bernardina Frankopana, Osnovne škole Plaški, Osnovne škole Josipdol, Dječjeg vrtića Bistrac te Ružica Salopek, ravnateljica Doma za stare i nemoćne ″Biskup Srećko Badurina″.

Nakon svečane sjednice, uzvanici su mogli uživati u izložbi kreativnih učeničkih radova izloženih u školskoj čitaonici.

Učenici su, zajedno s učiteljima, sunčano slavljeničko prijepodne proveli u natjecateljskom duhu športskih igara – nogometa, odbojke, košarke i graničara.