"Spoji se u umjetnost, priključi se u kulturu"

Autor: Mirjana Lesić, 3. 2. 2022.

Učenici 4.c razreda OŠ Ivane Brlić- Mažuranić iz Ogulina priključili su se radionicama udruge Carpe Diem iz Karlovca pod nazivom. „Spoji se u umjetnost, priključi se u kulturu“ (https://carpediem.hr/portfolio/spoji-se-u-umjetnost-prikljuci-se-u-kulturu/).  Ukupna vrijednost projekta iznosi 492.660,00 kuna što je 85% iz Europskog socijalnog fonda, a 15% iz proračuna RH. Udruga Carpe Diem osnovana je u cilju unapređivanja kvalitete života, doprinosu opće dobrobiti zajednice te poticanja i razvoja kreativnih i socijalnih potencijala djece, mladih i odraslih. Kroz aktivnu ulogu u zajednici potiču pozitivne društvene promjene koristeći zajedničke vrijednosti kao što su timski rad, profesionalnost i jednake mogućnosti ( https://carpediem.hr/ ).

Udruga je početkom mjeseca siječnja započela s radionicama i poslala nam poziv na kojima mogu sudjelovati učenici svih dobnih skupina. Učenici 4.csu se odlučili za nekoliko radionica na kojima bi sudjelovali, ali jedna im je bila najdraža od svih, a to je 3D umjetnost – koja ima u cilju djeci i mladima otkriti i povezati nove tehnologije s umjetnošću i popularizirati tehnologije u umjetničke svrhe. Polaznici su na poklon dobili 3D olovke s kojima će raditi na radionicama, a koje će se održavati sve do mjeseca lipnja.

U ponedjeljak, 31. siječnja 2022. predstavnice udruge dostavile su u školi sav potreban materijal kako bi učenici mogli sudjelovati u radionicama. Sreći i veselju nije bilo kraja.

Učenici su s radionicom započeli 01.veljače 2022.u 09:00h. Iako je polovina razreda bila kod kuće radi bolesti, roditelji su se organizirali i preuzeli materijale za rad u školi, te su svi bili spremni i mogli su se nesmetano povezati Zoom aplikacijom preko koje su u realnom vremenu dobivali upute voditeljice radionice, Marije Škrtić. Za početak voditeljica ih je naučila kao i na koji način se koristi 3D olovka, a nakon toga započeli izradom kućice koja je bila današnji motiv radionice. Radionica je trajala dva sata i u tom vremenu učenici su savladali rukovanje olovkom te su izradili i 3D kućicu.

Slijedeća radionica zakazana je za slijedeći utorak i već sada ne možemo dočekati novi zadatak.

Zahvaljujemo udruzi Carpe Diem na prekrasnim poklonima, veselimo se budućim radionicama, jer danas uistinu i jesmo uživali u trenutku i iskoristili smo dan.

Učiteljica Renata Hasan