DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Danko Bertović, 25. 2. 2019.

Zadnje srijede u mjesecu veljači Hrvatski je sabor na inicijativu Centra za edukaciju i prevenciju 2017. godine proglasio Dan ružičastih majica za Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Ideja je nastala 2007. godine u Kanadi kada je jedan dječak, u znak podrške liječenju teško bolesne majke, došao u školu u ružičastoj majici i zbog toga bio izložen vršnjačkom nasilju. U znak potpore zlostavljanom dječaku njegovi školski kolege su također počeli nositi ružičaste majice koje su ubrzo diljem svijeta postale simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Stoga ćemo u srijedu, 27. veljače obilježiti taj dan noseći ružičaste majice!