PRIJEDLOG STATUTA

Autor: Danko Bertović, 11. 2. 2019.

U svrhu ispunjenja zakonske obveze propisane člankom 45. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 68/18), donosi se Statut Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin kojim se pobliže uređuju statusna obilježja, naziv i sjedište Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin, Ogulin (u daljnjem tekstu: Škola), zastupanje i predstavljanje, odgovornost za obveze, djelatnost, unutarnje ustrojstvo, uvjeti i način obavljanja djelatnosti, prava i dužnosti učenika, roditelja/zakonskog skrbnika učenika te radnika Škole, postupak imenovanja i razrješenja ravnatelja, zamjene ravnatelja i vršitelja dužnosti ravnatelja, vođenje i upravljanje Školom, način i postupak imenovanja i razrješenja tijela upravljanja, djelokrug tijela upravljanja, školskih i stručnih tijela, imovina, opći akti i javnost rada Škole, zaštita osobnih podataka, prvo na pristup informacijama te druga pitanja od značaja za obavljanje djelatnosti i poslovanje Škole.

Pozivamo sve zainteresirane subjekte da do 25. veljače 2019. godine  (do 13,00 sati)dostave svoje eventualne prijedloge i/ili primjedbe na PRIJEDLOG Statuta Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin na e-mail: ured@os-ibmazuranic-ogulin.skole.hr .

Priloženi dokumenti:
DOKUMENT_ZA_INTERNETSKO_SAVJETOVANJE.pdf (119.63 KB)