Hour of code

Autor: Danko Bertović, 8. 1. 2019.

Već nekoliko godina krajem prvog polugodišta u Osnovnoj školi Ivane Brlić Mažuranić Ogulin provodi se aktivnost Hour of Code. Organizatori je nazivaju najvećim događajem učenja u povijesti, a provodi se u svrhu proslave Tjedna podučavanja informatike.

U aktivnosti su 2018. godine, uz pomoć svojih učiteljica, sudjelovali učenici četvrtih razreda koji su s pravom zaslužili svoje certifikate za programiranje kretanja nekih likova iz poznate igre Minecraft.

Poseban je izazov, prvi put ove godine, bio predstaviti ovu aktivnost najmlađima, učenicima 1.a razreda. Ovo je ujedno bilo i njihovo prvo korištenje tableta u školi, ali snašli su se, naravno, kao pravi stručnjaci, spremni da tehnologija i u školi postane dio njihove svakodnevnice.

Mlađim su učenicima, osim nastavnika, pomogle i učenice sedmih razreda Verona Bosnić, Monika Kirasić, Petra Salopek i Ivona Grgurić.

U Satu kodiranja 2018. godine bilo je registrirano ukupno 220 545 događanja u više od 180 zemalja svijeta, od čega 336 u Hrvatskoj. Ponosni smo biti dio ove statistike.