Obilježavanje godišnjice pada Saborskog i Vukovara

Autor: Danko Bertović, 15. 11. 2018.

Dragi učenici,

u ovom mjesecu obilježavamo dvije tužne godišnjice - 12. studeni 1991. - pred općim napadom topništva, avijacije, tenkova, pješaštva u ruke neprijateljskih postrojbi sastavljenih od Jugoslavenske narodne armije (JNA) i paravojnih postrojbi domaćih Srba (uglavnom iz Plaškog i okolice) palo je Saborsko.

Ovu tužnu obljetnicu obilježili smo u ponedjeljak, 12. studenog 2018. godine prisustvovanjem učiteljice povijesti Ivana Vejzović, prof. s desetak učenika naše Škole na komemoraciji za stradale mještane kod spomen obilježja mjesta masovne grobnice u Saborskom.

18. studenoga obilježavamo Dan sjećanja na Vukovar kao spomen dan na tragediju cijeloga jednog grada koji je svoju patnju i herojsku obranu utkao u hrvatsku slobodu i neovisnost.

Povodom ovog dana u subotu, 17. studenog 2018. godine služit će se Misa zadušnica u 18,00 sati u župnoj crkvi Sv. Križa u Ogulinu. Učenici VI. c razreda s vjeroučiteljem Tomislavom Kljajićem sudjelovat će na Misi. Nakon Mise uputit ćemo se na Trg hrvatskih rodoljuba gdje ćemo zapaliti svijeće.

RAVNATELJICA:

Anđelka Salopek, mag. prim. educ.