SMOTRA HUMANOSTI PODMLATKA CRVENOG KRIŽA

Autor: Danko Bertović, 11. 3. 2017.

U  subotu, 11.ožujka 2017. godine održano je natjecanje  učenika sedmih razreda naše škole i učenika osmih razreda Prve osnovne škole u poznavanju osnovnih znanja iz pružanja Prve pomoći unesrećenima  koje je organiziralo Gradsko društvo Crvenog  križa Ogulin.

Naša škola je bila domaćin ove veličanstvene smotre.  Učenici  su pokazali veliko umijeće u ukazivanju  prve pomoći i stekli osnovne vještine koje će im biti temelji u svakodnevnom životu koji nas neprestano  iznenađuje lijepim ali i izvanrednim, teškim situacijama gdje je neophodno poznavanje prve pomoći.

Humanost, neutralnost, nepristranost, neovisnost, dobrovoljnost, jedinstvo i univerzalnost su vrijednosti koje je potrebno promicati među mladima jer su oni naša budućnost. Sve su to kvalitete koje promiče humana organizacija Crveni križ a naša škola može biti ponosna jer smo se predstavili sa tri ekipe podmladka učenika sedmih razreda naše škole.

Podmladak Crvenog križa , učiteljica Jasmina Prerad