SVJETSKI DAN MATERINSKOG JEZIKA

Autor: Danko Bertović, 21. 2. 2017.

U povodu obilježavanja  Svjetskog  dana  materinskog jezika, u Gradskoj knjižnici i čitaonici održana je jezična radionica ogulinskih i oštarskih Maćih glagoljaša. Glagoljaška radionica i igraonica „Glagoljamo“  je okupila učenike OŠ Josipdol,  PŠ Siniše i Zrinka Rendulića iz Oštarija i PŠ Vojnovac, te učenike OŠ Ivane Brlić- Mažuranić  2.a, 2.b  i  PŠ Jasenak . Aktivnosti su realizirane  pod stručnim vodstvom učiteljice Mirjane. Cilj radionice bio je kroz igru proširiti znanje o povijesti hrvatskog jezika.

Učenici su izrađivali kartice za  jezičnu igru i origami vrećicu za njeno čuvanje. Knjižničarka Anita organizirala  je likovno literarnu radionicu  „Pjesma je lijepa slika“  u okviru  projekta „Ja volim čitati“.

Učenici naše PŠ Jasenak su s  prijateljima iz PŠ Siniše i Zrinka Rendulića  iz Oštarija i PŠ Vojnovac nastavili  kreativne aktivnosti u svijetu bajke,  posjetivši Ivaninu Kuću Bajke.

Mali  glagoljaši