Koncert za djecu -Čarobna frula

Autor: Danko Bertović, 16. 12. 2016.

Učenici Osnovne glazbene škole pri OŠ I. Brlić – Mažuranić, zajedno s učenicima iz produženog boravka te grupom osmaša posjetili su 09.12.2016. KD V. Lisinski u Zagrebu. Djeca su prije koncerta u dvorani Lisinski kroz razgovor s glazbenicima koji sviraju u Simfonijskom orekestru HRT-amogla vidjeti i svirati harfu, violončelo, klarinet, rog, timpane, klavir (koncertni) i fagot. Koncert za djecu u organizaciji HRT-a i Hrvatske glazbene mladeži napravljen je kao operna režijska proba opere Čarobna frula W. A. Mozarta.  Djeca su od glumca u ulozi redatelja doznala kako se postavlja scenografija za operu, što u postavljanju opere radi redatelj, koja je uloga dirigenta te tko su solisti, a sve to na jedan duhovit i zanimljiv način. Djeca su više puta tijekom koncerta imala priliku biti na pozornici zajedno s izvođačima: na audicji za sopranisticu koja je trebala izvoditi ariju Kraljice noći, u sljedećoj prilici su dobili maske i postali životinje u šumi, a u Finalu na kraju je dirigent Alan Bjelinski (svu) djecu pozvao da dirigiraju orkestrom zajedno s njim. Nezaboravno iskustvo! Da bi stvar bila još ljepša, jednoj učenici naše glazbene škole, Terezi Brozović ostala je i trajna uspomena na ovaj doživljaj: fotografiju s dirigentom Alanom Bjelinskim i učenicom Terezom Brozović objavio je tportal.hr.