OBAVIJEST POVODOM MANIFESTACIJE „ADVENT U OGULINU“

Autor: Danko Bertović, 28. 11. 2016.

Dragi učenici,

Božić je pred vratima. Tradicionalno počinje manifestacija Advent u Ogulinu u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta uz pokroviteljstvo Grada Ogulina pa par obavijesti povodom nadolazećih dana…

Učenike razredne nastave posjetit će sv. Nikola u utorak, 6. prosinca 2016. godine u Maloj sali Pučkog otvorenog učilišta te će tom prilikom pogledati kazališnu predstavu učenika naše Škole „Cipele Svetog Nikole“ koju su pripremile učiteljice Glorija Domitrović i Alemka Lovnički. Predstava će se održati prema slijedećem rasporedu:

*      10,00 sati učenici 1. i 2. razreda naše Škole

*      11,00 sati učenici Prve osnovne škole i starija grupa DV    Bistrac Ogulin

*      13,30 sati učenici Prve osnovne škole

U petak, 9. prosinca 2016. godine u 19.00 sati na Trgu kod golubice svečano će se otvoriti manifestacija „Advent u Ogulinu“ puštanjem u zrak svjetlećih lampiona i drugim zanimljivim programom za tu večer. Svijetlećelamione u zrak će puštati učenici 5. do 8. razreda te svaki razred treba kupiti 4-5 lampiona po cijeni od 10,00 kuna (2,00 kn po učeniku iz razreda).

Na otvorenju manifestacije «Advent u Ogulinu» nastupit će Učenička zadruga Regoč sa svojim proizvodima na prodajnim štandovima. Adventski sajam planiran je svakog petka i subote na Trgu ispred golubice te svake srijede tijekom «Adventa u Ogulinu» od 10.00 do 12.00 sati.

Svečano otvorenje izložbe «Život bijaše ljudima svijetlo» bit će u ponedjeljak, 12. 12. u 19.00 sati, a u konferencijskoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta. Naša škola predstavit će se stihovima „Život je lijep – uživaj ga.“

Božićni koncert učenika Osnovne glazbene škole u Crkvi blaženog Alojzija Stepinca u Kučinićima bit će u utorak 13.12. s početkom u 18,00 sati, a u Crkvi sv. Križa u Ogulinu planira se u četvrtak, 15. 12. 2016. godine u 19.00 sati.

Kazališna predstava DV Bistrac održat će se 15. prosinca u četvrtak u 10,00 sati samo za učenike 1. i 2. razreda.

Kazališna predstava učenika Područne škole Kučinići «Božićna čarolija» koju priprema učiteljica Ivanka Kirasić, održat će se u ponedjeljak, 19. prosinca 2016. godine. Predstava će se održati prema slijedećem rasporedu:

*      11,00 sati učenici Prve osnovne škole i starija grupa DV Bistrac Ogulin

*      13,30 sati učenici Prve osnovne škole

U srijedu, 21. prosinca održat će se kazališna predstava Prve osnovne škole «Božić djeda Martina» u konferencijskoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta. Predstava će se održati prema slijedećem rasporedu:

*      11,00 sati učenici Prve osnovne škole i starija grupa DV Bistrac Ogulin

*      13,30 sati učenici Prve osnovne škole

Posljednji dan prvog polugodišta u petak, 23. 12. na Trgu kod golubice organizirat će se kićenje dva velika bora te Božićni tulum od 10,00 do 12,00 sati za učenike od 1. do 4. razreda uz slatko iznenađenje i dolazak Djeda Božićnjaka. Učenici sa svojim učiteljicama trebaju napraviti kuglice za bor.

Kao i svake godine u okviru ove manifestacije i ove godine prikupljaju se igračke za djecu slabijeg imovinskog stanja. Na ulazu u školu (kod porte) bit će postavljena kutija u koju možete staviti svoju igračku koju ste izdvojili od svojih igračaka, a želite ju pokloniti u mjesecu darivanja za dijete slabijeg imovinskog stanja.

Mnogo je toga još pripremljeno što će nas uvesti u najradosniji kršćanski blagdan - Isusovo rođenje – Božić. Ovim putem pozivam Vas djeco i vaše najmilije da dođete pogledati ono što ste Vi, vaši prijatelji i učitelji zajedno pripremili za nadolazeće blagdane. Svakako posjetite ove kulturne događaje i podržite rad i trud svojih prijatelja i učitelja.

Anđelka Salopek, dipl. uč., ravnateljica