Obilježen Hrvatski olimpijski dan

Autor: Danko Bertović, 13. 9. 2016.

Hrvatski olimpijski dan 10. rujna obilježen je diljem Hrvatske raznim aktivnostima. Ova manifestacija slavi sportske aktivnosti, izvrsnost, pošteno nadmetanje u sportu te razumijevanje i solidarnost.

Ovaj smo značajan dan obilježili u petak 9. rujna. Nakon trećega sata i marende fotografirali smo se na školskome igralištu odjeveni  u bijele majice koje simboliziraju prijateljstvo i mir. Nakon toga stariji su učenici krenuli u šetnju prema Bukovniku, dok su mlađi prošetali gradom u pratnji svojih učiteljica.

Ulicom Josipa bana Jelačića stigli smo do središta grada te se uputili Šetalištem Krlenac prema kapelici. Nakon šetnje po suncu ugodno smo se družili u hladovini na jezeru . Potom smo se uputili do igrališta Koci gdje smo se osvježili i pripremili za finiš. Učenici koji žive blizu uputili su se kućama, a ostali su krenuli prema školi.

Tako smo Olimpijski dan obilježili ugodnom šetnjom i druženjem te smo sigurno barem ponekoga sugrađana potaknuli na sportsku aktivnost.

Petra Stipetić, VI. c