Lino Višebojac u Koprivnici

Autor: Danko Bertović, 30. 5. 2016.

Luka Bartolović i ja kao najbolji natjecatelji na školskom Linu Višebojcu dobili smo priliku natjecati se na finalnom natjecanju u Koprivnici. Krenuli smo u 9:30 u petak 20.5.2016. godine.

Pred školom nas je čekao nastavnik Vilko Sušanj i ubrzo smo krenuli. Na putu smo se krasno zabavljali i odmorili se na odmorištu. Kada smo stigli u Koprivnicu, došli smo blizu dvorane, a čekao nas je ručak. Zatim smo otišli u školu gdje smo upoznali svoje domaćine. Ja sam se smjestila kod svoje nove prijateljice Doris. Svidjela mi se njezina soba jer ima mnogo postera. Zatim sam s Doris otišla u šetnju naseljem. Ubrzo smo ipak trebali krenuti prema dvorani jer nas je čekalo natjecanje.

Luka i ja smo ušli u finale. Nakon natjecanja pojeli smo pizzu i počeli se spremati za disko. Tamo smo se jako dobro zabavili sve do 23:00 sata. Zatim smo otišli kući i otišli na spavanje. Sutradan nas je čekalo još jedno natjecanje. Ja sam se morala spremiti i oprostiti s majkom moje prijateljice Doris i njezinom obitelji. Njezina baka je bila jako ljubazna i poklonila mi je zdjelicu. Na putu do dvorane vidjela sam tvornicu Podravka, pivovaru i kulturne znamenitosti Koprivnice kojih ima mnogo. Kada smo stigli u dvoranu, počeli smo se zagrijavati za finale. Luka i ja smo prešli sva četiri kruga natjecanja, a zatim smo čekali rezultate. Nismo pobijedili, ali smo zadovoljni što smo sudjelovali. Slikali smo se s voditeljima i zatim krenuli u Ogulin. Iako nismo osvojili prva mjesta, bili smo zadovoljni zbog natjecanja i novih prijatelja.

Ivana Lovnički, V. C