DAN ŠKOLE 2016.

Autor: Danko Bertović, 20. 4. 2016.

Na rođendan Ivane Brlić-Mažuranić 18 travnja obilježili smo Dan škole.

Ova je godina značajna i po još nekoliko obljetnica: 250 godina školstva u Ogulinu, 125 godina školske zgrade, 25 godina preimenovanja škole u OŠ Ivane Brlić-Mažuranić te 20 godina školskoga lista Regoč.

U jutarnjim satima predstavnici Škole položili su cvijeće na bistu i rodnu kuću Ivane Brlić-Mažuranić, a svečani program započeo je u 11 sati u Školskoj športskoj dvorani.

Ravnateljica Škole gđa Anđelka Salopek prigodnim se riječima obratila svima prisutnima, a prisjetila se i naših umirovljenika. Obratio nam se i župan g. Ivan Vučić koji je posebno istaknuo dobru suradnju s gradom i školom, kao i problem sve manjega broja učenika u školama. Dobrim željama pridružio se i gradonačelnik grada Ogulina g. Jure Turković i čestitao nam sve obljetnice. Mnogobrojni čestitari obratili su nam se lijepim riječima i poklonima, a zatim je predstavljen i školski list Regoč.

Nakon  toga uslijedila je dramatizacija bajke Regoč u izvedbi učenika naše škole, uz adaptaciju nastavnice Glorije Domitrović. Ta je predstava izvedena za učenike naše škole u petak, 15. travnja.

Na kraju svečanosti ravnateljica Škole pohvalila je najuspješnije učenike i mentore u ovoj školskoj godini, a svečanost smo završili uz pjesmu Bajkoviti Ogulin koju je izveo naš školski zbor.

Dan škole obilježili smo u veselome raspoloženju, ponosni na mnoge uspjehe koji su iza nas i nestrpljivi da u mnogim svojim aktivnostima opet budemo najbolji.

Petra Stipetić, V. C