I mi smo zaljubljeni

Autor: Danko Bertović, 16. 2. 2016.

Svake godine 14. veljače slavi se Dan zaljubljenih - Valentinovo. Priča o nastanku ovog dana ima mnogo i poneke već i znamo.Simbol Valentinova je Kupidon, starorimski bog ljubavi. Često se prikazuje kako drži luk i strijelu, jer se vjeruje da se onaj koga on pogodi svojom čarobnom strelicom - odmah zaljubi.

Tako su u petak, 12. veljače 2016. godine u 17 sati u Školskoj, sportskoj dvorani pri OŠ Ivane Brlić – Mažuranić učenici i djelatnici škole obilježili Valentinovo – Dan zaljubljenih. Pripreme za ples započele su u prvom tjednu drugog polugodišta kako bi taj dan ostao svima u lijepoj uspomeni. U dvorani se okupilo preko petsto učenika, roditelja, baka i djedova koji su došli podržati naše učenike u Plesu, Modnoj reviji, Karaokama te odabiru Najljepšeg ljubavnog pisma. Za sigurnost i eleganciju naučenihplesnih korakaučenika 5. – 8. r. pobrinuli su se Vilko Sušanj i Katarina Magdić, učitelji TZK, Ana Cindrić, pripravnica TZK i Đurđica Cipek, učiteljica glazbene kulture. O najljepšim glasovima učenika naše škole odlučivalo je povjerenstvo koje su sačinjavali Tihana Šmit, Mariela Mateša, Goran Ilić, Ranko Rubeša i Danijel Vučić, učitelji u Osnovnoj glazbenoj školi pri OŠ Ivane Brlić – Mažuranić te Đurđica Cipek, učiteljica glazbene kulture. Čitav tjedan prije, pisala su se i najljepša ljubavna pisma od kojih su Draga Šeremet, Nataša Možgon i Ivana Stipetić, učiteljice hrvatskog jezika odabrale tri najljepša ljubavna pisma. Adriana Vukelja, učiteljica likovne kulture i Marko Burić, pripravnik likovne kulture, potrudili su se zainteresirati učenike za modne kreacije te su učenici pripremili za gledatelje modnu reviju.

U konkurenciji petih i šestih razreda prvo mjesto u plesu osvojili su Darija Franjković i Marko Veršec, drugo mjesto osvojili su David Mazor i Lana Štajduhar, a treće mjesto Filip Cipek i. Od sedmaša, prvo mjesto u plesu  osvojili su Toni Špehar i Helena Mudrić, drugo mjesto Domagoj Kolić i Tea Čajić, a treće mjesto Nikola Stipetić i Dijana Marković. Posebna nagrada sponzora Putničke agencije Klek Ogulin, po 750 kuna za maturalac, pripala je plesnom paru sedmih razreda Mateu Bartoloviću i Sari Grgurić. U konkurenciji osmih razreda prvo mjesto osvojili su Lovro Domitrović i Ena Ćićak koji su izabrani i od publike kao najbolji plesni par, drugo mjesto osvojili su Sven Blašković i Vita Paušić, a treće mjesto Sara Srdarev i Mateo Kirasić. Za najelegantniji par izabran je par osmih razreda: Morena Lutz i Martin Salopek.

Najljepši glas ima Viktorija Marković, učenica 7. crazreda koja će našu školu predstavljati svojom pobjedničkom izvedbom na ovogodišnjoj manifestaciji DugaResaFest 2016. pjesmom Molitva Marije Šerihović. Drugo mjesto osvojila je Sara Grgurić, a treće mjesto Ivana Lovnički.

U modnim kreacijama, prvo mjesto je osvojila Nives Dujmić, drugo mjesto Sanja Paušić, treće mjesto Ivana Lovnički, a Najljepša ljubavna pisma napisale su Dora Blašković, Patricija Gračanin i Paola Brbot.

Brojne nagrade omogućili su sponzori: Putnička agencija Klek Ogulin, Hotel Frankopan, Pizzeria Bonino, Restoran Ive – svoji smo, Bistro Mliječni, Frizerski obrt Margareta, Frizerski obrt My M, Frizerski obrt Tina, Cvjećara Orhideja, Slastičarnica Korzo, Pekara Mivit te Gradska knjižnica i čitaonica Ogulin.

Nakon proglašenja najboljih plesnih parova, modnih kreacija, ljubavnih pisama i najljepših glasova, učenici su se nastavili zabavljati uz glazbu i ples do 21 sat, a s učenicima su zaplesali i učitelji. Pohvale svim učenicima, učiteljima i ravnateljici za organizaciju ovogodišnjeg Valentinova!

ANĐELKA SALOPEK, OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin