Održan Školski susret Lidrano 2016.

Autor: Danko Bertović, 2. 2. 2016.

Uz sudjelovanje velikoga broja recitatora, dramskih izvođača, novinara i literata održan je u našoj Školski susret smotre Lidrano 2016.

Učenici i nastavnici pripremili su svima prisutnima šaroliko putovanje kroz književni, novinarski i dramski izraz u jednome od najkvalitetnijih i najbrojnijih izdanja ove smotre. Za sve one koji su posumnjali u živost poezije, drame i pisanja naši su učenici pokazali da nema mjesta pesimizmu, jer su prosudbena povjerenstva, ograničena zadanim brojem uradaka koji će Školu predstavljati na općinskoj razini , imala vrlo težak zadatak u odabiru najboljih među redom izvrsnim ostvarajima.

Povjerenstvo za scenski izraz činile su nastavnice Ana Musulin, Ružica Benković i Ivanka Kirasić.

Na općinskome natjecanju koje će se održati 9. veljače 2016. u Ogulinu u pojedinačnim nastupima predstavljat će nas kazivanjem poezije Lana Puškarić iz III. b razreda, mentorice Suzane Kovačević, Renata Hasan, VIII. c, mentorice Ivane Stipetić te Anđelo Kirasić, učenik VIII. a razreda pod vodstvom nastavnice Nataše Možgon.

Na sljedeću su razinu natjecanja upućena i tri skupna scenska nastupa: „ Dječje folklorne igre“, i „ Osveta Carevne“ , djelo Ivane Brlić – Mažuranić , redateljice Glorije Domitrović te skupni nastup „ Kako (pre)odgojiti roditelje) autorice Irene Kolar Vudrag pod mentorstvom nastavnice Ivane Stipetić.

Povjerenstvo za litarerano stvaralašto (Irena Bertović, Alemka Lovnički i Simica Maravić )izdvojilo je  kao najkvalitetnije radove „dIvim ti se“ Ilije Maravića iz VII. r. PŠ Drežnica, „ U novoj školi“ Tamare Maravić iz istoga razreda, a pod mentorstvom nastavnice Ane Musulin te rad „Sekina jabuka“ Roberta Porubića iz IV. a razreda nastavnice Vesne Kurelac.

Od novinarskih radova izabrani su sljedeći radovi: komentar „ Sve manje djece u školama Karlovačke županije“ Isabelle Luketić iz VII. b te intervjui „ Nastavnik Dalibor Žanić – naš akcijski junak“  Stele Zajc, VIII. a  i  „ Od bakinih srebrnjaka do alpinističke zbirke“ Nikol Mišić, VII. c. Na općinsko je natjecanje upućena i radijska emisija „Tjedan kretanja -Move week “  novinara Anđela Kirasića, snimatelja Svena Blaškovića i voditeljice Ivanke Kirasić. Novinarsko stvaralaštvo vrednovali su Glorija Domitrović, Milan Kričković i Jasenka Šeremet.

Nakon ove svečanosti RIJEČI u svim njezinim pojavnim oblicima ostaje nam zaželjeti našim učenicima puno uspjeha na općinskom natjecanju.

Novinarska družina