Humanitarna akcija

Autor: Danko Bertović, 20. 12. 2015.

U listopadu ove godine učiteljice i učenici trećih razreda željeli  su pokrenuti neku humanitarnu akciju.

Odlučili smo se za prikupljanje plastičnih čepova od PET i tetrapak ambalaže. Na taj način razvijamo  ekološku svijest učenika i nekome možemo pomoći.

Na internetu smo pronašli poziv Nacionalnog parka Krka koji se pridružuje  humanitarnoj akciji Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) pod nazivom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“.

Svima  koji su  do 15. prosinca 2015.  prikupili  po  1 kg čepova Nacionalni park „Krka“ poklanja  dvije besplatne ulaznice u park koje se mogu iskoristiti u 2016. godini.

Bili smo vrijedni i 10. prosinca poslali 30 kg, pune  tri vreće, čepova u NP Krka. Nadamo se da ćemo dobiti ulaznice i 2016. organizirati lijep izlet u NP Krka.

Ipak nas još više usrećuje činjenica što smo tako pomogli Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) koja će u zamjenu za čepove dobiti određena novčana sredstva kojima će kupiti skupe lijekove koji nisu na listi HZZO-a, a potrebni su ovoj skupini oboljelih za liječenje. Zato ćemo i dalje prikupljati čepove za ovu Udrugu.

Svim učenicima i djelatnicima škole  koji su nam pomogli u prikupljanju čepova puno hvala.

Učiteljice i učenici trećih razreda