OPĆINSKI LIDRANO 2015.

Autor: Danko Bertović, 26. 1. 2015.

Osnovna škola Plaški ugostila je sudionike Općinske smotre Lidrano 2015.g. u četvrtak, 22. Siječnja 2015.g.

Najvještiji u pojedniačnom dramsko-scenskom izrazu imali su prilike pokazati svoje vještine na pravim daskama koje život znače u Domu culture Plaški. Nakon okupljanja u školi I okrjepe, u deset sati ravnatelj OŠ Plaški Vlatko Kulić pozdravio je prisutne I zaželio im uspješne nastupe, a ugodne voditeljice I školski zbor uklonili su I posljednje tragove treme u malih glumaca.

Uslijedile su izvedbe osam pojedinačnih I jednakoga broja skupnih nastupa koji su povjerenstvo za scenski izričaj stavili pred vrlo težak zadatak izbora po dva izvođača obiju vrsta . Napokon, odlučeno je da općinu na Županijskom Lidranu predstavljaju pojedinačni nastupi učenice Antonele Gubo iz OŠ PLaški koja je izvela zapažen monolog “Ah, ah, ah” prema tekstu Sanje Beraković, te učenice naše škole, Dorotee Magdić s tekstom “ Pudlica to zna najbolje”, pod mentorstvom nastavnice Milice Sušanj.

Jednak učinak na publiku kao i na školskoj priredbi imali su učenici 2. razreda naše škole koji su također upućeni na županijsko natjecanje. Tekst Silvije Šesto “ Romea I Julio” izveli su kao pravi profesionalci, a pripremila ih je nastavnica Ivana Stipetić. Među skupnim nastupima izdvojeni su i upućeni na sljedeću razinu natjecanja i učenici Prve osnovne škole koji su izveli prizor iz predstave “Čarobnjak iz Oza”, naslovljen “Doroti susreće lava”.

Povjerenstva za literarni i novinarski izraz u prethodnome tjednu već su donijeli odluke o najboljima, a to su među literarnim radovima  “ Spektar boja – spektar života” učenice Nike Gračanin iz 8. r. Prve osnovne škole, te “ Priča ulične svjetiljke” Petre Žilić, učenice 7. razreda OŠ Josipdol.

Među novinarskim radovima najboljim je proglašen intervju “ Mladi ljudi moraju iskoristiti sve mogućnosti” Ane Salopek, učenice 7. r. Prve osnovne škole.

Radijska emisija naše škole “ Odlična suradnja američke i hrvatske vojske” novinarke Sare Salopek i snimateljice Lore Vrankić, učenica 8. r. također je upućena na županijsku smotru, a školski list Regoč izravno se upućuje na spomenutu razinu, kao i svi školski listovi.

Preostaje nam poželjeti svim učenicima uspješan nastup na županijskoj smotri koja će se održati 5. veljače 2015.g. u Karlovcu.

Novinarska družina

Priloženi dokumenti: