Priznanje Mirotvorna škola

Autor: Danko Bertović, 17. 10. 2019.

Ovo priznanje prepoznaje i podržava škole koje pridonose da kao društvo nenasilnim metodama napredujemo prema solidarnoj, pravednoj, miroljubivoj i mironosnoj zajednici.  U takvoj zajednici su kvaliteta života, poželjna budućnost i zajednička nada utemeljeni na ljudskoj povezanosti i povjerenju, tu se ljudski potencijali ne razvijaju na štetu drugoga nego, upravo obrnuto – kroz solidarnost, uključivanje i suradnju – običnih ljudi, mladih i starih, ljudi sa posebnim potrebama i onih s posebnim odgovornostima u zajednici (škole, zdravstvene ustanove, udruge, lokalna samouprava…).

Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić upravo je  škola koja  će  u školskoj godini  2019./2020.  kroz provedbu projekta  naziva „Kada si sretan, i sunce za tobom žuri!“,  prema izreci spisateljice Ivane Brlić-Mažuranić, ostvariti postavljene zadatke i ,vjerujemo, postati  ponosan vlasnik Priznanja.

Ana Naglić i Alemka Lovnički