POČELO JE POČELO ...

Autor: Danko Bertović, 30. 8. 2018.

Dragi moji učenici,

Nakon dva i pol mjeseca odmaranja, kupanja, igranja, ljenčarenja, gledanja kasnovečernjih filmova i kasnijeg jutarnjeg buđenja, zasigurno Vam je teško vratiti se u staru, desetomjesečnu kolotečinu koja donosi puno odgovornosti, učenja, obaveza i ranijeg polaska na spavanje. O početku školske godine najčešće ovisi tijek cijele godine pa stoga, već sada na samom početku treba krenuti vrlo odgovorno i redovito učiti. Svim učenicima i djelatnicima Škole želim sretnu i uspješnu 2018. /2019. školsku godinu.

I ove  školske godine nastava se održava u jednoj smjeni. Marenda za učenike od

1.– 4. razreda i za učitelje predmetne nastave, dijelit će se u 9:35 sati, dakle poslije drugog sata. Svoje cipele  ostavljat ćete u svojim razredima u ormarićima za cipele, a jakne na vješalicama u razredima. Raspored sati dobit ćete od svojih razrednika. Autobusi su organizirani za učenike po završetku nastave.

I u ovoj školskoj godini imat ćemo  produženi boravak, s tri učiteljice. Učenici nižih razreda koji nakon nastave ostaju u produženom boravku, uputit će se  u učionicu na drugom katu koja je pripremljena za rad produženog boravka . Vaše učiteljice će vam pokazati prvog dana nastave koja je učionica namijenjena za produženi boravak za učenike 2. –ih, 3. – ih i 4. – ih razreda, a za učenike 1. – ih razreda učionica produženog boravka je u prizemlju.

U produženom boravku nastavljate raditi, igrati se i učiti s drugom učiteljicom dok po vas ne dođu roditelji. Tada odlazite kući.

Učenici od 5. – 8. razreda rade u kabinetskoj nastavi. Kada dođete u školu, odložit ćete svoje jakne i cipele na označenom dijelu predviđenom za vaš razred, a s torbama ćete se uputiti na nastavu u onu učionicu koja vam je upisana prema rasporedu. Raspored s brojem učionice ili kabineta u koji treba otići na nastavu dobit ćete od svojih razrednika koji će vam dati detaljnije upute na satu razrednika. Učenicima 5.– 8. razreda i učiteljima nižih razreda marenda se dijeli poslije 3. sata, dakle u 10:35 sati.

Po završetku nastave svoje šlape ostavljate ispod klupa u hodniku gdje ste ostavili cipele. Autobusi su organizirani za povratak kućama po završetku nastave.

Molim sve učenike i učitelje za pažljivost i strpljivost, naročito prilikom kretanja i boravka na hodnicima, a u koliko bude nekih nejasnoća možete se obratiti dežurnom učitelju na hodniku. Na svakom razredu bit će zalijepljeni rasporedi koji će vam uvelike olakšati kretanje iz kabineta u kabinet.

Sv. Misa za početak nove školske godine za učenike 5. – 8. razreda bit će u četvrtak, 6. rujna 2018. godine u 8, 00 sati, a za učenike 1. – 4. razreda istog dana u
11: 30 sati. Poslije mise organiziran je prijevoz kućama u 13, 15 sati. Tako će učenici nižih razreda u četvrtak, 6. rujna 2018. godine imati nastavu do 13, 15 sati.

Sv. Misa za učenike Područne škole Kučinići bit će u utorak, 11. rujna u 9:00 sati u Crkvi blaženog Alojzija Stepinca.

Želim Vam svima puno uspjeha u novoj 2018./ 2019. školskoj godini uz mnogo veselih trenutaka, ali i odgovornog ponašanja i ustrajnog rada kako bi ova školska godina za sve nas uistinu bila uspješna.

RAVNATELJICA:

Anđelka Salopek, mag. prim.educ.