TERENSKA NASTAVA U BEČ

Autor: Danko Bertović, 15. 5. 2018.

Dana 27.04.2018. g. je održana planirana terenska nastava u Beč (Wien – Austrija) sa učenicima OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin, PŠ Kučinići i PŠ Drežnica.

Na jednodnevnoj terenskoj nastavi je sudjelovalo 46 učenika i nekoliko nastavnika uz voditelja putne agencije i stručnog turističkog vodiča. Obišli smo najpoznatije znamenitosti Beča i posjetili čuveni dvorac Schönbrunn, dvorac Belvedere, Stefansdom, Hundertwasserhaus i druge, a na kraju su učenici imali priliku zabave po vlastitom izboru u zabavnom parku Wiener Prater-u.

Učenici su veoma zadovoljni sa održanom terenskom nastavom i obogaćeni su sa dosta korisnih informacija o Beču i Austriji. Oduševljeni su sa povijesnim građevinama i naučili su dosta o njegovanju kulturne baštine i načinu života u Austriji. Terenska nastava je pozitivno utjecala na učenike i pokazuju veći interes za učenje njemačkog jezika i želju za ponovni odlazak u zemlje njemačkog govornog područja.

Predmetni nastavnik: Đurđica Kirasić Prtenjača