USPJEŠNI NASTUPI NA OPĆINSKOJ SMOTRI LIDRANO

Autor: Danko Bertović, 1. 2. 2017.

Učenici naše škole u dobrom su se svjetlu predstavili na Općinskoj smotri LIDRANO koja se, u organizaciji Prve osnovne škole iz Ogulina, održala u petak, 27. siječnja.

U svim vrstama izraza imamo predstavnike za županijsku smotru koja će se održati sredinom veljače u Karlovcu.

U literarnome stvaralaštvu najbolji su bili sljedeći učenici i mentori:

Lucija Stipetić, 6. r. POŠ i  mentorica Milka Tatalović s radom Naš pufi, literarni rad Djetinjstvo treba ispiti odjednom Tene Lipošćak, 6 c. r. naše škole i mentorica Nataša Možgon te Ivan Barko, 3. r. OŠ Josipdol i mentorica Višnja Juričić s radom Šarenko.

Najbolji su novinarski radovi bili Uvijek pobijedi volja za životom Leonarde Sertić iz 7. r. Prve osnovne škole Ogulin, čija jevoditeljica Đurđa Špehar te radovi iz naše škole:

Ulazim u svijet knjige i tamo mi je lijepo autorice Viktorije Marković, 8.c r. te Učenici, budite barem 25 decibela tiši, autorice Tene Lipošćak iz 6. c r. Voditeljica im je bila Nataša Možgon.

Radijska emisija: Ogulinac Luka Cindrić „kauboj“ i rukometni reprezentativac, autora Ante Cindrića i Matea Grdića iz 8. c r. pod vodstvom nastavnika Danka Bertovića također je upućena na županijsku smotru.

U dramsko- scenskom stvaralaštvu na županijsku su smotru upućeni scenski nastupi

Meksička narodna priča koju izvode učenici POŠ; Lu Bartolović, Martina Vučetić, Marija Bacanović, Gabrijela Ivanjko, Gabi Puškarić, Sandra Blašković, Jelena i Marija Galović te Antonio Turković s voditeljicom Dejanom Ogrizović te scenski igrokaz

Kristine Jakšić- Balaž, Ljubav? Obična glupost! . Izvode ga uenici 8.c razreda Ivan Karlo Ban, Ante Cindrić, Erika Marija Kušić, Lora Lipošćak, Viktoria Marković, Nikol Mišić, Filip Sabljak i Lorena Tukarić te Tena Lipošćak iz 6.c r. Njihova je voditeljica nastavnica Ivana Stipetić.

Pojedinačni scenski nastupi koji su upućeni na sljedeću razinu natjecanja su sljedeći:

Marija Barbarić Fanuko: O zvijezdama, izvodi učenica Dora Kurelac,  POŠ, voditeljica Slavica Tripalo; Fran Mažuranić: Oni, izvodi učenik Mateo Grdić iz 8. c razreda naše škole, čija je voditeljica Ivana Stipetić te  tekst Sanje Pilić Kako se zovem, u izvedbi Šimuna Cazina, OŠ Josipdol, a voditeljica je Senka Stojisavljević.

Svim učenicima i njihovim mentorima želimo puno uspjeha u Karlovcu!

Novinarska družina