Naš Ilija opet u Klubu književnika!

Autor: Neven Perić, 6. 6. 2016.

U Zagrebu, u Klubu književnika, 3. lipnja 2016. god. učenik. 7. r  Područne škole Drežnica Ilija Maravić i njegova nastavnica Ana Musulin, prisustvovali su svečanosti dodjele nagrada i priznanja za najbolje literarne radove.

Učenik je svojom pjesmom: Svijet po mom osvojio priznanje za najbolji literarni rad u  Karlovačkoj županiji u okvirima literarnog natječaja Odjeci koji se nastavlja već jedanaestu godinu zahvaljujući Školskom odjelu Nakladne kuće Ljevak.

Svake se godine otisne i zbornik najboljih literarnih radova iz cijele Hrvatske, a ove je godine, osim Ilijine pjesme, u zborniku svoje mjesto pronašao i uradak naše učenice 5. r. Petre Blašković.

Nagrađenim učenicima čestitala je i naša mlada književnica Ivana Bodrožić koja je govorila o svojim početcima pisanja vezanim upravo uz različite literarne natječaje. Čitanje i pisanje neizostavno su povezani.

Profesorica Olga Jambrec, začetnica Odjeka, citirala je hrvatskog pjesnika Juru Kaštelana: Riječ je svjetlost koja se uvijek iznova užeže!  Doista je tako, stoga našem mladom pjesniku Iliji želimo puno novih riječi – svjetlosti!