Izvanučionička nastava učenika trećeg razreda

Autor: Danko Bertović, 23. 11. 2015.

U četvrtak 19. studenoga učenici trećih razreda naše  škole posjetili su tvornicu Tehno-drvo d.o.o.

Ove školske godine učimo o gospodarstvu zavičaja i županije pa smo zato željeli  posjetiti ovaj uspješan  pogon. Djelatnici su nas proveli tvornicom i pokazali nam proces proizvodnje troslojnog parketa, od trupca do finalnog proizvoda. U pogonu radi oko 240 djelatnika. Proizvode parket od hrasta, bukve i jasena, a najveći dio proizvoda izvoze  u europske zemlje.

Zatim smo posjetili Izdvojeni pogon Pilane Zita za proizvodnju peleta. Saznali smo da se peleti proizvode od prešanog usitnjenog drveta ili piljevine i na taj se način i taj, nekad otpadni materijal, iskoristi za ogrijev.

Posjet je bio poučan i zanimljiv. Zahvaljujemo našim domaćinima iz tvornicu Tehno-drvo d.o.o. i Pilane Zita.