Najoriginalniji projekt Dječjih gradskih vijeća

Autor: Danko Bertović, 24. 5. 2015.

Savez društava Naša djeca Hrvatske i ove godine organizira susret Dječjih gradskih vijeća, koji će se kroz dvodnevne aktivnosti ostvariti u petak 22. svibnja te subotu, 23. svibnja ove godine. Susret se održava u organizaciji Saveza društava Naša djeca Hrvatske i domaćina Grada Koprivnice te uz suradnju Društva Naša djeca Koprivnica. Financijski pokrovitelji Susreta su Ministarstvo socijalne politike i mladih u okviru projekta „Aktivna dječja participacija u lokalnoj zajednici – rad Dječjih vijeća“ i Grad Koprivnica, a cijeli događaj materijalno podupire Podravka.

Jedanaesti je to susret u nizu, a  pridružili su mu se i učenici naše škole, članovi Dječjega gradskog vijeća grada Ogulina, i to Daria Franjković i Nadia Rupčić te Daliborka Šlat iz Prve osnovne škole kao predsjednica ovoga saziva DGV- a Ogulina. Ravnateljica Škole gđa Anđelka Salopek  također sudjeluje u Susretu  kao voditeljica ogulinskoga Dječjega gradskog vijeća, te gđa Ljerka Salopek Bacanovića kao zamjenica voditelja.

U bogatome programu koji uključuje sajam Dječjih vijeća, prezentacije rada, radionice i druge aktivnosti mjesta će biti i za dodjelu nagrade za Naj-projekt Dječjih  gradskih vijeća. Ogulinsko je Dječje gradsko vijeće dobitnik ove značajne nagrade za projekt „Borbom protiv siromaštva i socijalne isključenosti za dječja prava“, a projekt je zapravo ostvarivan tijekom rada drugoga saziva DGV- a, čiji su članovi bili učenici Ela Ćićak, Domagoj Kolić, Ela Vukelja, Rikard Polić, Oton Kirasić, Aleksandra Perić, Petar Angelov, Lovro Domitrović, Nika Ćićak, Ljubica Vukelja i Tin Ćićak.

Vrijedan rad učenika u prethodnome sazivu prepoznat je i nagrađen te će predstavljati izazov za članove novoga saziva u ostvarivanju aktivnosti predviđenih za razdoblje do lipnja 2016. godine.

Novinarska družina